Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Prowadzisz własny biznes? Jeśli tak to z całą pewnością potrzebne będzie Ci dobre biuro rachunkowe. Jednak warto wiedzieć w jaki sposób wybrać odpowiednie biuro. Na co należy zwrócić uwagę przy nawiązywaniu współpracy?

1. Bardzo istotną kwestią jest to, aby biuro rachunkowe posiadało certyfikat księgowy wydawany przez Ministerstwo Finansów. Trzeba zwrócić uwagę czy dokument ten jest aktualny.

2. Kolejną istotną kwestią jest posiadanie przez biuro aktualnej polisy od odpowiedzialności cywilnej. Nie tylko pozwala w razie problemów na w miarę bezproblemowe uzyskanie odszkodowanie od biura, ale także pokazuje, że prowadzona działalność jest na serio.

3. Ważne jest także, abyśmy nie byli jednym klientem z tłumu. Biuro rachunkowe powinno podchodzić do każdego klienta indywidualnie. Korzystanie z wielkich biur to bardzo prosty sposób, aby zginąć w tłumie. Najlepiej, aby naszą firmę obsługiwał jeden księgowy. Dzięki temu będzie on znał sprawy naszej firmy i w razie konieczności umiał doradzić w wyborze odpowiedniego rozwiązania.

4. Dobrze by było, aby w konkretnym biurze pracowały osoby, które miały już styczność z podobną działalnością do Twojej. Dzięki temu będą oni mniej więcej znali rozwiązania, które w naszej branży są często stosowane. Jest to bardzo duża wartość dodatnia tego konkretnego biura.