Wskazówki jak wybrac odpowiednie biuro rachunkowe

Samodzielne prowadzenie rachunkowości jest zadaniem dość trudnym, warto więc skorzystać z fachowej pomocy. Zanim jednak wybierzemy konkretne biuro rachunkowe warto sprawdzić kilka aspektów z tym związanych. Są to przede wszystkim:

  1. Kompetencje- osoba prowadząca biuro rachunkowe powinna legitymować się wyższym wykształceniem oraz odpowiednimi certyfikatami. Jest to dla nas potwierdzenie, że ma ona niezbędne kwalifikacje do wykonywania tego zawodu.
  1. Zakres odpowiedzialności cywilnej- biura rachunkowe zobowiązane są do wykupienia polisy OC. Mamy wtedy pewność, że gdy księgowa/y popełni jakiś błąd to będziemy mogli ubiegać się o odpowiednią rekompensatę w przypadku, gdy popełniony błąd doprowadzi do naszej szkody.
  1. Zakres wsparcia merytorycznego- warto sprawdzić w jakich godzinach biuro rachunkowe jest otwarte lub czy po jego zamknięciu będziemy mieli możliwość np. telefonicznego kontaktu z księgową/ym lub czy będziemy mieli opcję wysyłania dokumentów pocztą elektroniczną.
  1. Warunki współpracy- trzeba je uzgodnić indywidualnie, zależą one również od tego z jak dużym zleceniem wybieramy się do biura rachunkowego. Ważne także czy jest współpraca stała czy tylko jednorazowa.
  1. Cena- zanim podejmiemy współpracę z danym biurem warto sprawdzić ceny poszczególnych usług, ponieważ jak w każdej innej materii nie lubimy przepłacać.